Môj manažérsky recept:

Individuálny

a ľudský prístup

Ku každému vo svojom tíme pristupujem maximálne individuálne. K niekomu striktne podľa pravidiel, s ďalším mám však dohodnuté iné zásady, ktoré mu vyhovujú viac.

Vyštudovala som bankovníctvo a financie. Pred mojím pôsobením v Generali som pracovala na daňovom úrade. Tam som si však uvedomila, že ma to viac ťahá k práci s ľuďmi a v kolektíve. Chcela som spoznávať nové situácie a naberať nové skúsenosti. To som našla v práci oblastnej riaditeľky a manažovaní tímu obchodníkov a obchodníčok.

Môj tím

Môj obchodný tím tvorí 13 ľudí vo veku od 30 do 55 rokov. Veľká časť z neho pochádza z podnikateľského a obchodného prostredia. Sú medzi nimi však aj mamičky po alebo dokonca ešte na materskej dovolenke.

V tíme mám zväčša ľudí, ktorých mi odporučil niekto z okruhu mojich známych či klientov. To je aj naďalej môj preferovaný spôsob hľadania nových posíl do tímu.

Som komunikatívna, takže v tíme spolu komunikujeme prostredníctvom rôznych kanálov. Dôležitý je pre mňa však aj jej štýl. Vždy chcem, aby sa ľudia na komunikáciu so mnou tešili, či už ide o telefonický, mailový alebo osobný kontakt.

Vyslovene rada organizujem teambuildingy. Tam si upevňujeme vzťahy a spoznávame sa aj ako ľudia. Samozrejme, mávame aj klasické porady, no nie bezpodmienečne. Vždy podľa situácie a možností. Miesto porád starostlivo vyberám.

Svoj tím sa snažím motivovať aj k aktívnemu životnému štýlu. Na našich teambuildingoch veľa športujeme, chodíme na hory a robíme si grilovačky v prírode.

Záleží mi, aby sa každá porada uskutočnila niekde inde. Nemám rada fádnosť. Niekedy je to v kancelárii, inokedy napríklad v reštaurácii či kúpeľoch. V tíme spolu oslavujeme aj narodeniny a iné sviatky. Varíme guláš, kapustnicu, spoločne športujeme alebo si doprajeme relax vo wellness.

Spätnú väzbu a odmeňovanie ponímam individuálne. Či už je to finančná odmena, materiálna odmena alebo pochvala pred celým tímom, dôležité je, aby to konkrétnych obchodníkov a obchodníčky skutočne motivovalo posúvať sa vyššie. Na motiváciu však neexistuje žiaden univerzálny recept. Vždy závisí od konkrétnej osoby.

Negatívnej spätnej väzbe sa snažím predchádzať najmä tým, ako svoj obchodný tím na dennej báze manažujem. Poctivá a takmer nepretržitá manažérska práca je zároveň môj recept, ako minimalizovať nesprávne pracovné postupy. V každej – aj negatívnej – situácii sa snažím nájsť niečo, ako svoj tím či samú seba posunúť.

Sto ľudí, sto chutí… Ku každému preto pristupujem individuálne.

Vždy sa z úspechov môjho tímu teším. Povzbudzuje to v práci aj mňa samotnú a mám okamžite obrovskú chuť sa ďalej zdokonaľovať. Vzdelávanie a rozvoj zručností u nás v tíme prebieha osobnou alebo e-learningovou formou. Na našich poradách tiež vždy vyhradím priestor na rozvoj a zdokonalenie sa v oblastiach, v ktorých je to potrebné.

V Generali je v ponuke tiež celý rad zaujímavých vzdelávacích aktivít aj pre manažérov. Bolo by hriechom ich nevyužiť. Nové veci sa učím veľmi rada, neustále vzdelávanie je súčasťou tejto práce. K podobnému prístupu aktívne povzbudzujem aj celý svoj tím.

Vo svojom tíme preferujem férový a zodpovedný prístup k práci, kolektívnosť, zodpovednosť, lásku k práci a celkovú pozitívnosť. Uznávam cieľavedomosť a chuť niečo dokázať. Viem, že to však vyžaduje aj sebazaprenie, sebakritiku, ale najmä ľudský prístup v komunikácii a víziu budúcnosti, ktorej hlavnou ingredienciou je tímový duch.

Svoju prácu prezentujem vždy tak, ako ju cítim. Nič nepredstieram a nikomu nič nenútim.

Pri hľadaní nových ľudí do tímu dám väčšinou na odporúčania mojich dobrých známych. Je len na mne, akých ľudí si do tímu vyberiem. Od Generali mám vždy plnú technologickú aj produktovú podporu, ale pri výbere členov tímu a realizácii vlastnej obchodnej stratégie mám absolútnu voľnosť. To je pre mňa jeden z najdôležitejších benefitov a zároveň dôvod, prečo svoju prácu milujem.

Môj štýl

Moje vedenie tímu je charakteristické ľudským a osobným prístupom. Ku každému pristupujem individuálne, nakoľko viem, že to, čo platí na jedného, nemusí platiť na druhého. V prípade, že by tento prístup niekto zneužil, nemám problém zasiahnuť a zaviesť potrebné pravidlá, aby sa to už nestalo.

Za svojím názorom, rozhodnutiami a konaním si vždy pevne stojím.

Vlastnosti, ktoré mi pomáhajú efektívne manažovať môj tím, sú hlavne pozitívna tvrdohlavosť a cieľavedomosť, ale aj sebakritický prístup k sebe samej. K môjmu manažérskemu štýlu neodmysliteľne patrí aj úprimná priateľskosť a ľudskosť.

Ak potrebujem poradiť alebo nájsť inšpiráciu, obraciam sa na tých, ktorí sú úspešnejší než ja. Rada sa poradím aj so svojimi známymi, ktorí majú svoje vlastné bohaté skúsenosti z biznisu, ale aj z práce s ľuďmi.

Náročný, ale zároveň najzaujímavejší na mojej manažérskej pozícii je kontakt s ľuďmi. Vždy, keď sa ráno zobudím, viem, že daný deň nebude rovnaký ako ten predošlý.

Vybudovala som si v Generali zázemie a som hrdá na celý svoj tím. Vidieť za mnou reálne výsledky, ktoré si firma skutočne cení. Osobne aj kariérne sa dá rásť, len keď si vašu prácu niekto aj adekvátne váži.

Generali je pre mňa ako druhá rodina. Je to práca s ľuďmi, ktorí chodia do práce preto, že chcú, nie preto, že musia. Je to pre mňa, bez preháňania, splnený sen.

Moje ja

Hlavný zdroj mojej motivácie je zrejme súčasťou mojej vlastnej osobnosti. Viem sa motivovať aj sama. Som, navyše, človek, ktorý sa aj v tom najhoršom snaží nájsť aspoň niečo pozitívne. Niečo, od čoho sa viem ja aj môj tím odraziť ďalej. Finančné benefity nie sú pre mňa hlavnou motiváciou, ale veľmi dobre chápem, že bez nich by to nešlo.

Vo svojom voľnom čase si dobíjam energiu v prírode a pri behaní. Veľmi rada mám aj vodu a plávanie. Nezabúdam však ani na svojho manžela a rodinu, pretože podpora rodiny je pri mojej práci naozaj dôležitá.

Do Generali som prišla pred 12 rokmi. Najprv na pozíciu asistentky manažéra. Už po troch mesiacoch som však mala potrebu posunúť sa ďalej, získať väčšiu voľnosť a flexibilitu. Stala som sa preto obchodnou zástupkyňou. Časom som sa poctivou prácou vypracovala až na moju dnešnú pozíciu manažérky – oblastnej riaditeľky.

Moja rodina je na mňa hrdá, lebo som sa stala najmladšou oblastnou riaditeľkou, čo je v Generali najvyšší kariérny stupeň pri manažéroch obchodných tímov.

V Generali naozaj platí, že tým najšikovnejším a najusilovnejším sa aj najviac darí. Ten, kto má rád manažovanie a prácu s ľuďmi, by mal určite patriť k nám.

Zisti, či ti práca manažéra obchodného tímu bude vyhovovať

Zaujala ťa možnosť viesť vlastný tím a všetky benefity, čo s tým súvisia? Nechaj nám kontakt. Dohodneme si stretnutie, na ktorom ti radi povieme všetko, čo ťa o kariére manažéra zaujíma.

Povinné

Povinné

Povinné

Povinné