Jasná stratégia,

transparentnosť

a nekonvenčné myslenie

Pre svojich ľudí sa ako manažér obchodného tímu snažím byť akýmsi „majákom“ – človekom, ktorý im pomáha a ukazuje cestu. Pre mňa je najdôležitejšia celková spokojnosť. Pretože len spokojný obchodník je produktívny obchodník. To isté však platí aj o nás, manažéroch.

Žijem v Bratislave a vyštudoval som strategický manažment na Univerzite Komenského. V mojom tíme je momentálne 10 ľudí, z toho 8 žien a 2 muži. Ich vek sa pohybuje od 30 až do 65 rokov. Sú to ľudia so skúsenosťami z obchodu, ale aj z konkurenčných spoločností či bankového sektoru.

Môj tím

Ako tím sa pravidelne stretávame dvakrát mesačne na porade a menšom teambuildingu. Veľkou pomocou je moja manažérska kancelária, ktorú financuje Generali a ktorá je zázemím pre všetkých mojich obchodníkov a obchodníčky. Raz za kvartál máme aj veľký spoločný teambuilding. Ideme napríklad na večeru, do divadla alebo na turistiku.

Prakticky denne sme však aj v emailovom či telefonickom kontakte. Zároveň sa snažím každý deň osobne navštíviť všetky pobočky a stretnúť sa s jednotlivými obchodníkmi. Pravidlom sú aj každomesačné rozvojové stretnutia, na ktorých komunikujem aj spätnú väzbu. Raz za štvrť roka sa stretávame aj pri rozsiahlejšom vyhodnotení.

Vo svojom tíme preferujem vytrvalosť, pozitívne myslenie, entuziazmus a chuť učiť sa nové veci. Vlastnosti, ktoré nedokážem tolerovať, sú povýšenectvo, egoizmus a chronicky negatívne nastavenie a myslenie.

Pri negatívnej spätnej väzbe sa vždy snažím zistiť dôvod a nastaviť hneď aj praktické kroky potrebné k zlepšeniu. Pozitívnu spätnú väzbu komunikujem na porade pred celým tímom, kde vyhlasujem top obchodníčku či obchodníka za daný mesiac a raz ročne aj top obchodníkov v životnom aj neživotnom poistení.

Súkromné zázemie svojho tímu veľmi dobre poznám, nakoľko sa riadim myšlienkou, že chcem byť pre nich človekom, na ktorého sa môžu s čímkoľvek obrátiť.

Nábor nových ľudí robím cez osobné referencie alebo sa sám snažím hľadať talenty vo finančnom sektore. Myslím na prácu a žijem Generali prakticky nonstop. Doba sa však mení a v poslednej dobe sa pri hľadaní nových spolupracovníkov snažím nejsť cestou klasického náboru, ale skôr riadeného výberu. Taktiež pre mňa ako manažéra je pri výbere ľudí mimoriadne dôležité nenarušiť dobrý súlad našej skupiny.

Snažím sa byť chodiacou reklamou a búrať mýty ohľadom práce v poisťovni.

Môj štýl

Preferujem partnerský štýl vedenia a manažovanie očakávaní. Komunikácia má byť jasná, priama a najmä osobná. Ľudia by mali poznať moje očakávania a mali by byť s nimi stotožnení. Tímovosť je pre mňa tiež dôležitá.

Rovnako ako Generali dáva priestor na realizáciu a presadzovanie mojej vlastnej obchodnej stratégie mne, ja zase dávam priestor ľuďom z môjho tímu na dosiahnutie čiastkových cieľov v rámci obchodnej stratégie, ktorú im nastavím.

Nakoľko ide o biznis, ktorý je spojený s pravidelným odmietnutím zo strany klienta, snažím sa svoj tím neustále povzbudzovať a koučovať. Neustále posúvanie sa vpred po profesijnej stráne je aj hlavnou témou našich tímových stretnutí a workshopov.

Našich porád sa pravidelne zúčastňujú rôzni inšpiratívni hostia z biznisu, ale aj iných oblastí spoločenského života. Keďže sám vediem aktívny životný štýl, snažím sa k tomu viesť aj mojich obchodníkov a obchodníčky.

Naša práca je miestami veľmi stresujúca a šport je najlepšou psychohygienou.

Svojich ľudí sa snažím motivovať aj pravidelnou zážitkovou súťažou a spoločnými teambuildingami. Na rozvojových stretnutiach vždy zisťujem aj individuálne motivácie. Podľa toho potom vypisujem individuálnu súťaž, ktorá vychádza z osobných potrieb jednotlivých obchodníkov. Som vďačný za všetkých úžasných ľudí, ktorých mám v tíme.

Moje ja

Za moje silné stránky pokladám trpezlivosť, empatiu, entuziazmus a líderstvo. Medzi tie slabšie patrí niekedy prílišná náročnosť a tvrdohlavosť. Ak potrebujem manažérsku radu, obrátim sa na nadriadených, kolegov – manažérov či svojho otca.

Pri mojej práci je skvelým benefitom flexibilný pracovný čas. Viem si tak naplánovať deň podľa seba. Oceňujem tiež možnosti osobnostného rozvoja a manažérskeho vzdelávania v rámci Generali a kariérny rast, ktorý sa riadi reálnymi výsledkami.

Po skončení štúdia som hneď chcel pretaviť svoje znalosti z manažmentu do praxe. Oslovil som Generali a dostal som obrovskú príležitosť, ktorej som sa chopil.

Nadštandardné finančné ohodnotenie a mladý dynamický kolektív je tiež, samozrejme, plusom. Najťažšie v mojej manažérskej práci je pre mňa nájsť balans medzi výsledkami a štýlom vedenia ľudí.

Takisto je pre mňa dôležité neustále napredovať a držať krok s dobou. Pri svojej práci si užívam voľnosť v štýle riadenia a prácu s mojím tímom. Ako benefit vnímam aj možnosť ovplyvnenia mojej výšky príjmu, firemné teambuildingy, ale aj súťaže a rôzne druhy ročných aj kvartálnych odmien, ktoré Generali ponúka.

Svoj voľný čas rád trávim cestovaním a turistikou. Aktívne vo fitness centre a pasívne oddychom najmä pri knihe alebo filme.

Moja rodina ma v práci naplno podporuje a je na mňa hrdá. Tešia sa, že robím to, čo ma baví. Tiež zistili, že poisťovníctvo už nie je také, aké bývalo. Dnes je to najmä o pomoci ľuďom v ťažkých životných situáciách.

Cesta k úspechu nebola síce ľahká, ale určite to stálo za to. Pravidelnou a systematickou prácou som sa dostal až na moju aktuálnu pozíciu riaditeľa obchodného tímu.

Generali som si vybral kvôli tomu, že je to silná a stabilná spoločnosť s dlhoročnou históriou. Už aj ako klient som Generali vnímal ako pokrokovú a digitálnu spoločnosť. Tento pocit sa u mňa ešte umocnil, keď som ju spoznal ako manažér aj zvnútra.

Práca v Generali je iná svojím prístupom. Spoločnosť chce napredovať, počúva a váži si svojich spolupracovníkov. Každý deň je iný a každý deň sa niečo nové naučím. Spoznám nových ľudí, ktorí ma obohatia svojimi názormi a svojím pohľadom na svet.

To je pre mňa ten najsilnejší motivačný motor, ktorý ma ženie pri práci manažéra a riaditeľa obchodného tímu ďalej.

Zisti, či ti práca manažéra obchodného tímu bude vyhovovať

Zaujala ťa možnosť viesť vlastný tím a všetky benefity, čo s tým súvisia? Nechaj nám kontakt. Dohodneme si stretnutie, na ktorom ti radi povieme všetko, čo ťa o kariére manažéra zaujíma.

Povinné

Povinné

Povinné

Povinné